bufor bufor bufor
top sikret Zgłoś Patrol!
POZOSTAŁO DO ROZPOCZĘCIA
krzyż harcerski
top sikret
logo
 
Zadania przedrajdowe

Zadania przedrajdowe wyglądają następująco:


Do wykonania macie dokładnie jedno zadanie – wniosek grantowy. Jak to w biurokracji bywa, jest on rozbudowany i obejmuje 3 (albo 4, wedle waszej decyzji) punkty:
  1. Uzupełnijcie część opisową wniosku grantowego.
    Przybliży on nam kim jesteście oraz co chcecie w Zonie osiągnąć. Zapoznajcie się dokładnie z regulaminem rozpatrywania i przyznawania środków, dostarczy on wielu cennych wskazówek nt. jego wypełniania oraz inspiracji odnośnie celu Waszej ekspedycji. Przedmioty oraz pozwolenia, o które zawnioskujecie w tej części, otrzymacie na starcie rajdu.
    Edytowalny wniosek dotacyjny do pobrania tutaj
    Regulamin rozpatrywania i przyznawania środków do pobrania tutaj
  2. Załącznik nr 1 do grantu - wykonajcie zdjęcie patrolu w strojach tematycznych.
    Komisja ds. Nauki i Technologii ONZ chce, żebyście przygotowali stroje i ekwipunek potrzebne do wyprawy w głąb Zony i pokazali się w tym na zdjęciu całą ekipą, tak aby ich przekonać o Waszym adekwatnym przygotowaniu do wyprawy w ten niebezpieczny rejon świata.
    Zdjęcie należy wkleić w wyznaczonym miejscu we wniosku.
  3. Załącznik nr 2 do grantu - wykonajcie pojemnik do przenoszenia artefaktów.
    W Zonie występują tzw. anomalie, będące obszarami dziwnych, przeczących prawom fizyki zjawisk i dużego promieniowania. W anomaliach można znaleźć artefakty. Są to nierzadko niebezpieczne przedmioty o różnych nadprzyrodzonych właściwościach, a ich zbieranie i sprzedaż jest "popularną" formą zarobku w Strefie Zamkniętej. Ponieważ artefakty bywają silnie skażone, do ich przenoszenia używa się specjalnych pojemników. Muszą być one szczelnie zamykane, najlepiej wyłożone materiałem izolującym i tłumiącym, oraz odpowiednio oznaczone. Wedle badań naukowców, 90% artefaktów występujących w Zonie ma wymiary nie większe niż 10x10 cm - ale oczywiście, mogą się zdarzyć wyjątki.
    Obowiązują następujące zasady:
    - obowiązkowy jest minimum jeden pojemnik na artefakty na patrol
    - w pojemniku można przenosić tylko jeden artefakt na raz
    - wyjątkiem jest pojemnik ze sztywnymi izolowanymi przegrodami - artefakty nie mogą się stykać, to może wywołać bardzo niebezpieczne reakcje!
    - nie ma ograniczenia maksymalnej ilości pojemników na patrol
    To Wy decydujecie ile chcecie mieć ze sobą pojemników i jakiej wielkości, w zależności od tego, jaki macie na siebie plan. Możecie mieć kilka małych, możecie mieć skrzynkę z przegrodami, a może wystarczy Wam tylko jeden? Jakąkolwiek opcję wybierzecie, pamiętajcie, że musicie do zgłoszenia załączyć zdjęcie każdego Waszego pojemnika do weryfikacji, a wprzypadku przyjęcia na listę, oczywiście, zabrać je ze sobą do Zony.
    Zdjęcie (lub zdjęcia) należy wkleić w wyznaczonym miejscu we wniosku.
  4. ZADANIE DODATKOWE - załącznik nr 3 – podanie o pozwolenie na broń.
    Kontyngent wojskowy International Chernobyl Exploration Force (ICEF) po latach walk doprowadził do względnego spokoju na terenie Strefy Wykluczenia i z całą surowością karze wszelkie próby przemytu broni na teren będący pod jego kontrolą. Jeśli wnioskujecie w grancie o wniesienie własnej (działającej fabularnie) broni, musicie:
    a) przygotować odpowiednio klimatycznie wyglądającą broń typu NERF
    b) wypełnić dodatkowy załącznik nr 3 - "Podanie o pozwolenie na broń do komendanta bazy wojsk ICEF", załączając w nim zdjęcia przygotowanego egzemplarza i inne dane na jego temat.
    Możecie przywieźć kilka sztuk, ale na każdą musicie wypełnić oddzielny wniosek i oddzielnie go "opłacić" punktami z grantu. Nie dopuszczamy możliwości przywożenia broni niezgłoszonej oraz własnej amunicji. Jeśli nie chcecie robić własnej broni lub wolicie zainwestować punkty z grantu w coś innego - nie martwcie się, zarówno broń fabularną jak i amunicję do niej będzie można nabyć już na miejscu, w Zonie.
    Ponieważ to zadanie dodatkowe, nie wpływa ono na ocenę zgłoszenia patrolu - ale słabo przygotowany wniosek może zostać odrzucony i pozwolenie nie zostanie przyznane ;)
    Załącznik nr 3 znajduje się wewnątrz wniosku dotacyjnego. Jeśli nie wnioskujecie o pozwolenie na broń - po prostu go nie wypełniajcie.

Zadanie przedrajdowe wyślijcie w jednym pliku .pdf przez formularz zgłoszeniowy.

Przypominamy, że o kwalifikacji na rajd nie decyduje kolejność zgłoszeń, a jakość wykonania zadania przedrajdowego. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rozpatrywania i przyznawania środków w celu poznania szczegółowej punktacji.

Zdjęcia przykładowych pojemników na artefakty, broni NERF i wypełnionych formularzy oraz inne porady znajdziecie na rajdowym Facebooku.

I przy okazji - pamiętajcie, że każdy członek patrolu musi mieć na rajdzie własną maskę przeciwgazową.

tagi : Rajd Fabularny, Czarnobyl, Zielonka, Harcerski, postapokaliptyczny, science-fiction, powiat Wołomiński, obronne, ZHP, ZHR, rajd w kwietniu, kwiecień
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!